Youtube Reklamları

Video dendiğinde akla gelen ilk şey YouTube’dur. YouTube üzerinden izlenen videoların bazen başında, bazen de youtube-reklam-modelleriortasında reklam görüntülenebilir. Bu reklamlar ile markalar ister bilinirliğini arttırabilir isterlerse de ürün tanıtımlarını gerçekleştirerek satış odaklı hareket edebilirler. YouTube reklamları pek çok farklı biçimde yayınlanabilir. Bu reklam biçimleri şöyledir;

  • Görüntülü Reklamlar
  • Yer Paylaşımlı Reklamlar
  • Atlanabilir Video Reklamlar
  • Atlanamayan Video Reklamlar
  • Uzun Atlanamayan Video Reklamlar
  • Bumper Reklamlaryootube-reklam
  • Sponsorlu Kartlar

Bu reklam biçimlerini yönetebilmek adına bir reklam hesabınızın olması gerekmektedir ya da seogen reklamlarınızı sizin yerinize yönetir.  Uzman bir kadroya sahip olan seogen, istediğiniz reklam modeline uygun bir reklam kampanyası oluşturur ve bu kampanyanın sürecini en doğru biçimde değerlendirir. YouTube reklamları ile markanıza büyük avantajlar sağlayacak olan seogen düşük reklam bütçesiyle hedef kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır.

YouTube Reklam Biçimleri Nelerdir?

Görüntülü Reklamlar

Sadece masaüstünde görüntülenebilen bu reklam biçimi, öne çıkan videonun sağında ya da video öneri listesinde yer alır. Daha büyük oynatıcılarda ise oynatıcının alt kısmında görüntülenebilir.

Yer Paylaşımlı Reklamlar

Yine sadece masaüstü bilgisayarlarda görüntülenebilen bir reklam biçimidir. Videonun % 20’lik alanında ve videonun alt kısmında yer alan, şeffaf yer paylaşımlı reklamlardır.

Atlanabilir Video Reklamlar

Masaüstü bilgisayar, mobil cihazlar, TV ve oyun konsollarında görüntülenebilen reklam biçimidir. Bu reklamlar, kullanıcıların reklamı 5 saniye sonra atlayabilmelerini sağlar. Bu reklam biçimi ana videonun öncesinde, ortasında veya sonrasında görüntülenebilir.

Atlanamayan Video Reklamlar ve Uzun Atlanamayan Video Reklamlar

Masaüstü ve mobil cihazlarda görüntüleyebileceğiniz reklam biçimidir. Ana videoya ulaşılabilmesi için atlanamayan videonun izlenmesi gerekmektedir. Atlanamayan uzun reklamlar ise en fazla 30 saniye sürebilir. Bu reklam biçimleri ana videonın öncesinde, sonrasında ve ortasında görüntülenebilir.

YouTube Reklamı Verme


Görüntülü Reklamlar
Görüntülü Reklamlar
Öne çıkan videonun sağında ve video önerileri listesinin üstünde reklamınızı yayınlayarak büyük bir kitleye ulaşıyoruz.
Yer paylaşımlı Reklamlar
Yer paylaşımlı Reklamlar
Videonun alttaki %20'lik bölümünde gösterilen şeffaf yer paylaşımlı reklamlar ile bilinirlik ve web site tıklaması elde ediyoruz.
Atlanabilir Video Reklamlar
Atlanabilir Video Reklamlar
İzleyicilerin reklamı isterlerse 5 saniye sonra atlamasına olanak tanıyarak sadece ilgili kişilere izletiyor ve düşük maliyet çıkarıyoruz.
Atlanamayan Video Reklamlar
Atlanamayan Video Reklamlar
Videonun görüntülenebilmesi için atlanamayan video reklamların izlenmesini sağlayarak hedef kitlenin markayı mutlaka tanımasını sağlıyoruz.
Bumper Reklamlar
Bumper Reklamlar
Videonun görüntülenebilmesi için 6 saniyeye kadar süren atlanamayan video reklamlar ile kısa ve öz bir şekilde marka ya da ürününüzü tanıyoruz.
Sponsorlu Kartlar
Sponsorlu Kartlar
Sponsorlu kartlarda, videoda öne çıkan ürünler gibi videoyla alakalı olabilecek içerikler göstererek dönüşüm elde ediyoruz.

Teklif Alın