wordpress

WordPress Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Olarak Nasıl Paylaşılır?

Web sitenize girdiğiniz içerikler ne kadar iyi olursa olsun belli bir ziyaretçiye ulaşmadığı takdirde hiçbir anlam ifade etmeyecektir. İçeriklerinizin okunabilmesi için sosyal medya platformlarını kullanabilir ve böylece sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Kullanımının oldukça fazla olduğu bugünlerde sosyal medya üzerinden içerik paylaşmak önemli bir husustur. Peki WordPress yazılarınızı sosyal medyada nasıl yayınlıyorsunuz? Eğer tek tek sosyal medya hesaplarınıza giriş yapıyor ve manuel olarak paylaşım yapıyorsanız boşa zaman harcıyorsunuz demektir. Bu içeriğimizde WordPress yazıları sosyal medyada otomatik olarak nasıl paylaşılır açıklayacağız.

WordPress Yazılarını Sosyal Medyada Otomatik Olarak Paylaşma

WordPress yazılarını sosyal medyada otomatik olarak paylaşmak için kullanabileceğiniz eklentiler bulunmaktadır. Bu eklentileri sırasıyla anlatacağız.

AccessPress Social Auto Post

Sosyal medya paylaşım eklentilerinden biri olan AccessPress Social Auto Post üzerinden istediğiniz sosyal medya platformlarını aktif hale getirebilir istemediklerinizi de devredışı bırakabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde yalnızca yazılarınızı paylaşmıyorsunuz. Mesela web sitenize yeni eklediğiniz bir sayfanın sosyal medya platformlarında paylaşılması için de bu eklentiden faydalanabilirsiniz. Eğer web sitenizde özel yazı tiplerine yer veriyorsanız, bu yazı tipleri için de paylaşım yapma şansına sahipsiniz.

Bu eklenti gelişmiş filtreleme özelliklerine sahiptir. Örneğin paylaşımlarınızı kategorilere göre yapabilirsiniz. Yani otomatik olarak paylaşım yapılmasını istemediğiniz kategoriyi devredışı bırakabilirsiniz. Bitly gibi URL kısaltma sistemleri ile API entegresi sağlayan AccessPress SOP yazılarınızın sosyal medyada link şeklinde paylaşılmasını sağlar. Tek seferlik ödeme ile ömür boyu kullanabileceğiniz bu eklenti sade bir arayüze sahiptir ve kullanımı oldukça basittir.

Fiyat: 20 Dolar

JetPack

WordPress geliştiricileri tarafından geliştirilen JetPack, sadece WordPress yazılarını sosyal medyada otomatik olarak paylaşmak için kullanılmıyor. Site istatistikleri ve analizlerden otomatik yedeklemeye, güvenlikten “benzer yazılar” özelliğine kadar pek çok farklı özelliği bir paket şeklinde sunuyor. Eğer bu eklentiyi zaten kurduysanız ve diğer özelliklerini kullanıyorsanız otomatik paylaşma özelliğini de aktif hale getiriniz. Fakat yalnızca bu özellik için JetPack kullanmak sitenize ağır gelebilir.

Fiyat: Ücretsiz

NextScripts: Social Networks Auto-Poster

Aklınıza gelebilecek bütün sosyal medya platformlarında hatta bazı az kullanışlı sosyal medya platformlarında dahi otomatik paylaşım yapabilmenizi sağlayan bir eklentidir. Social Networks Auto-Poster (SNAP), siteler arasında ek işlevsellik ya da çapraz ileti gönderebilmek adına Tumblr ve Blogger gibi platformlarla basit bir biçimde entegre olabiliyor. Eklenti ücretsiz olarak kurulabiliyor fakat ücretsiz sürümünde API kullanımı gerektiren sosyal medya platformları kullanılamıyor. Google+ veya Pinterest gibi  API entegrasyonu gerektiren platformları kullanmak için eklentinin PRO sürümünü satın almalısınız.

Social Auto Poster

Social Auto Poster; tüm yazılarınızın Facebook, Twitter, Linkedin gibi sosyal medya platformlarında otomatik olarak paylaşılmasını sağlar. AccessPress eklentisi ile oldukça benzeyen bu eklentinin özellikleri şöyledir;

  • Yeni yazıların otomatik olarak yapılandırılmış sosyal medya platformunda paylaşılmasını sağlar.
  • Göndermek istediğiniz yazı türünü seçebilirsiniz.
  • Bağlı olan Facebook hesaplarınıza içerik yükleyebilirsiniz.
  • URL kısaltma özelliğine sahiptir.
  • Yazınızın sosyal medya platformlarında zamanlanabilmesi için özel zamanlama özelliği sunar.
  • Birden çok Twitter hesabında yazı yayınlama imkanı verir.
  • WooCommerce gibi E-Ticaret eklentilerinde çalışabilir.

Fiyat: 29 Dolar

0 Yorum
Yorumlar