WordPress SEO eklentileri

WordPress SEO Eklentileri Nelerdir?

WordPress SEO eklentileri farklı kullanımları ve farklı özellikleri ile SEO için pek çok yarar sağlıyor. Peki WordPress SEO eklentileri nelerdir? İşte o eklentiler;

 1. All in SEO Pack: En fazla tercih edilen SEO eklentilerinden biri All in SEO Pack’tir. Bu eklentinin kullanımı oldukça basittir. Hem kapsamlı oluşu hem de default ayarlarının sürekli değişim gerektirmemesi, SEO konusunda bilgisi olmayan kullanıcıların dahi kolaylıkla kullanabilmesini sağlar. Bu eklenti sayesinde web sitesinin tag ve meta tag sistemi en detaylı biçimde ayarlanabilir. Kopya içeriklerin engellenmesini ve Google Analytics desteğini sağlar. Daha pek çok faydası bulunan All in SEO Pack eklentisi ile web sitenizin SEO’ya uyumlu hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
 2. WordPress SEO by Yoast: En fazla tercih edilen bir diğer SEO eklentisi de Yoast’tır. Pek çok özellik sunan Yoast’ın kısıtlı ücretsiz sürümü ve ücretli sürümü olmak üzere iki farklı sürümü bulunmaktadır. SEO çalışmalarınıza yardımcı olacak olan bu eklenti web sitesinin daha iyi hale gelmesini sağlar. Akıllı etiket entegrasyonu, sayfa analizleri, XML site haritası ve RSS optimizasyon dikkat çeken özelliklerinden bazılarıdır. Bu eklenti ayarları doğru bir şekilde yapılırsa web sitesinde büyük fayda sağlayacaktır.
 3. SEO Ultimate: Aslında çok tercih edilmeyen bir SEO eklentisidir ancak SEO açısından birçok beklentiyi karşılar. Meta açıklamalarının yeniden yazılması ve iç linkler için anchor text oluşturma vb. özellikleriyle web site sahiplerine yardımcı olur. Bir de; yazar vurgulayıcı, 404 sayfası, link maske oluşturma gibi iyileştirme özellikleri de vardır.
 4. Premium SEO Pack: Birkaç eklentinin birden yapacağı işi tek başına yapabilecek bir eklenti olan Premium SEO Pack eklentisine 40 dolar ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bu eklenti SEO ve sosyal medya optimizasyonunu tek başına gerçekleştirebilir.
 5. Google XML Sitemaps: Bir site haritası eklentisi olan Google XML Sitemaps ile web sitesine eklenen her içeriğin arama motorlarına doğru bir biçimde sunulmasını sağlayabilirsiniz.
 6. Redirection: Web sitenizi başka bir adrese yönlendirmek istiyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz. 301 kullanması nedeniyle yönlendirme işleminin basit bir şekilde yapılmasını sağlanır.
 7. SEO Friendly Images: Kullanıcı deneyimi etkileyen görsellerin; kullanıcıyı rahatsız etmemesi, uyumsuz ya da yanlış boyutlarda olmaması gerekmektedir. SEO açısından da görsel kullanımının önemi günden güne artmaktadır. SEO Friendly Images eklentisini kullanarak görsellerinizin SEO’ya uygun biçimi almasını sağlayabilirsiniz. Bu eklenti; açıklama, title ve görsel ismi gibi atlanan detayların otomatik bir biçimde doldurulmasını sağlıyor.
 8. Squirrly: Blog yazarlarının oldukça işine yarayacak olan bu eklenti, kullanıcı ve arama motoru dostu içerikler yazılmasını sağlıyor. Bu eklenti ile; içerik üretilirken sağ tarafta kelime analizi yapabiliyor, en uygun kelimeleri seçebiliyorsunuz. Ayrıca fotoğraf ve sosyal ağ gibi özelliklerinin bulunmasıyla da oldukça faydalı bir eklentidir.
 9. W3 Total Cache: Artan içerik sayısından ve web sitesi trafiğinin artışından dolayı web sitesinde yavaşlama meydana gelir. Bu yavaşlamayı azaltmak için WordPress SEO eklentilerinin kullanılması gerekmektedir. W3 Total Cache eklentisi de web sitesinde cache işlemlerinin yapılmasını sağlar ve web sitesinin hızını arttırır.
 10. Sociable: İçeriklerinizin sosyal platformlarda paylaşılmasını istiyorsanız sosyal imlemelerle paylaşımı teşvik edici hale getirmelisiniz. Sosyal imlemeler SEO açısından önemli bir noktadır.
 11. SEO Smart Links: SEO çalışmalarında önemli bir nokta olan site içi linkleme konusunda kullanıcılara yardımcı olacak bir eklentidir. Girdiğiniz anahtar kelimelere göre linklerinizin otomatik olarak yönlendirilmesini istiyorsanız SEO Smart Links eklentisini kullanmalısınız.
 12. External Links: Her web sitesinde mutlaka olması gereken bir eklentidir. Bu eklenti ile Facebook, Twitter gibi linklere dofollow link çıkışlarını nofollow’a çevirebilme şansına sahipsiniz. Nofollow linkler ile spam olarak algılanacak link çıkışlarını ve kötü içerikleri engellemiş oluyorsunuz.
 13. WordPress Mobil Pack: Web sitesinin mobil uyumlu olması SEO için oldukça önemlidir. Bu eklenti sayesinde web sitesini mobil uyumlu bir site gibi gösterebilirsiniz. Mobil cihazın ekran büyüklüğü veya modeli farketmeden tüm mobil kullanıcılara iyi bir deneyim sunabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumlar