canlı destek

WordPress Canlı Destek Eklentileri

WordPress dünya üzerinde en fazla kullanılan içerik yönetim sistemidir. Milyonlarca web sitesinin altyapısı WordPress’tir. Çünkü pek çok tema ve eklenti sunan açık kaynak kodlu bir sistemdir. Sunduğu eklentilerden biri de canlı destek eklentileridir. Özellikle E-Ticaret sitelerinin olmazsa olmazıdır çünkü müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalara göre müşterilerin % 83’ü desteğe ihtiyaç duyuyor ve destek göremeyen müşterilerin % 45’i satın alım işlemini gerçekleştirmiyor. Bu oranları göz önünde bulundurarak en iyi WordPress canlı destek eklentilerinin neler olduğunu listeledik.

WordPress Canlı Destek Eklentileri Nelerdir?

WordPress Live Chat Plugin

WordPress canlı destek eklentilerinden ilki Live Chat‘tir. Eklenti, aynı sohbete birden fazla kişinin eklenebilmesiyle öne çıkıyor. Diğer bir özelliği de yalnızca bir kere atın alınması ve istediğiniz kadar farklı sitede eklentinin kullanılabilmesidir. Açık kaynak kodlu yapısıyla gelişime açıktır. Hafif kod yapısı sayesinde sisteme yük bindirmemektedir. Bunların yanı sıra sohbet kutusunun renklerinden yazı tiplerine kadar pek çok şeyi özelleştirebilir, web sitenizin temasıyla uyumlu hale getirebilirsiniz.

Müşterilerinizle yaptığınız yazışmaları kayıt altına alabilir ve kontrol panelinizden erişim sağlayabilirsiniz. Atayabileceğiniz müşteri temsilcileri sayesinde müşterilerin sorularını yanıtsız bırakmamış oluyor ve müşteri temsilcileri olmadığı zamanlarda sohbet penceresini bir iletişim formuna dönüştürebiliyorsunuz.

Ücret: 35 Dolar

nChat

WordPress canlı destek eklentilerinden biri de nChat‘tir. Otomatik bir biçimde sohbet başlatma özelliği bulunan eklentinin şık ve kolay kullanımlı bir kontrol paneli vardır. Yazışmaların kaydını kontrol panelinde görebilir, transkript biçiminde bilgisayarınıza indirebiliyor veya müşterilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Sohbet penceresini bileşen şeklinde sidebar alanına ekleyebiliyor ve görünümünü istediğiniz biçimde özelleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu eklentinin sohbet pencereleri mobil cihazlarla uyumludur. Eklentinin özellikleri arasında; yazışmalarda sesli bildirim, müşteri yazmaya başladığında “yazıyor” durum bildirimi, üyelerin kolayca operatör atanması vardır.

Ücret: 29 Dolar

Simple Simon

WordPress canlı destek eklentilerinden bir diğeri olan Simple Simon‘da sohbet penceresini web sitenizde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Kurulumu da oldukça kolay olan bu eklenti kullanıcı dostu olmasıyla ön plandadır. Sesli bildirim, aynı sohbete birden çok kişi ekleyebilme, çevrimdışıyken sohbet penceresinin iletişim formuna dönüşmesi gibi birçok özelliği bulunmaktadır.

Ücret: 17 Dolar

WP Live Chat

WP Live Chat, emoji desteği ve full screen özellikleri sunan canlı destek eklentilerinden biridir. Sohbet penceresini sitenizin istediğiniz yerine konumlandırabiliyor ve istediğiniz şekilde özelleştirebiliyorsunuz. Emoji ve avatar desteği sayesinde müşterilerinizle aranızda bir bağ oluşmasını ve sohbet penceresinin ekranın tamamını kaplayacak şekilde genişletilebilmesi ile daha rahat bir iletişim ortamı sağlayabilirsiniz.

Ücret: 29 Dolar

ClickDesk

ClickDesk; ücretsiz WordPress canlı destek eklentilerinden biridir. Müşterilerinizle yazışmanızın yanında sesli ve görüntülü olarak da iletişim sağlayabiliyorsunuz. Oldukça işlevsel ve çeşitli özellikler sunmaktadır. Bunlardan biri de mobil cihazlarla uyumlu çalışması ve anında tercüme özelliğinin yer almasıdır. Sohbet penceresi ile dosya gönderebilir, dosya alabilir, IP, konum bilgisi görüntüleyebilir, mobil uygulama desteği alabilirsiniz.

iFly

Ziyaretçilerinizin diğer ziyaretçilerle sohbet edebilmesine yarayan bir canlı destek eklentisidir. Bu eklenti sayesinde sohbet odaları oluşturabilir ve grup konuşmalarına izin verebilirsiniz. iFly sohbet pencerelerini, sağladığı kısa kodlar aracılığıyla sitenizde istediğiniz bir yere konumlandırabiliyorsunuz. Ücretsiz bir canlı destek çözümü arayanlar için sitenize yük bindirmeyen kullanışlu bir eklentidir.

ZenDesk

Zendesk Chat ile, web sitenizin ziyaretçileri widget aracılığıyla doğrudan sizinle sohbet edebilecek ve siz de çevrimiçi Gösterge Tablosu üzerinden birden fazla konuşmayı yönetebileceksiniz. Mobil cihazlarla uyumlu olan eklenti, müşterilerinizin sizinle rahat bir biçimde iletişime geçebilmesini sağlıyor. Otomatik cevap özelliğine sahip olan eklenti, ziyaretçilerinizin davranışlarını izleyebilmeniz adına HTML5 destekli analiz paneline sahiptir. Bu eklenti ücretsiz olmasıyla da dikkat çekmektedir.

0 Yorum
Yorumlar