Web Tasarım İzmir

Web Tasarım İzmir; Ürün veya hizmet satışı yapmak, marka bilinirliğini artırmak, bilgi vermek gibi pek çok farklı amaçla oluşturulan web sitelerinin oluşturulma sürecine web tasarım ismi verilir. Biz de seogen olarak sizlere web tasarım hizmetlerini başlıca İzmir’de vermekteyiz.

Metin, görsel, ses kaydı veya video gibi işitsel ve görsel araçlar kullanılarak oluşturulan web sayfalarının bir araya gelmesiyle web siteleri meydana gelir. Her web sitesinin kendine özgü bir tasarımı olmalıdır. Özellikle firmalar için bu durum oldukça önemlidir. Çünkü yapılan tasarımın firmayı yansıtıyor olması akılda kalıcılığı artıracaktır. Hazır temalar pek çok web sitesi tarafından kullanılabilir özelliktedir. Milyonlarca web sitesi arasından elbette birbiriyle çakışan tasarım olacaktır. Bu nedenle size önerimiz uzman bir web tasarımcıdan yardım alarak sitenize özel bir web tasarım yaptırmanızdır. Eğer web tasarım İzmir sektöründe faaliyet gösteren ajanslardan hizmet almak isteyen bir firmaysanız size bu konuda nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağız.

İzmir’de Web Tasarım Yaptırmanın Artıları

Web sitesi tasarımı yaptırarak başarıya ulaşmanız oldukça olasıdır. Web dünyasında var olmayan firmaların sektörün gerisinde kaldığı düşünülürse öncelikle yapmanız gereken kurumsal kimliğin oluşturulmasıdır. Kaliteli bir web tasarım hizmeti sayesinde;

  • Müşterileriniz arasındaki mesafenin hiçbir önemi kalmayacaktır. Hem en yakınınızdaki hem de dünyanın diğer ucundaki bir müşteriyle iletişim sağlayabileceksiniz.
  • Profesyonel algısını oluşturacak ve firmanızın güvenilirliğini artıracaksınız.
  • Yaptığınız yenilikler ile ilgili gelişmeleri müşterilerinize iletebilecek ve kampanyalarınızı paylaşabileceksiniz.
  • Basılı tanıtım materyallerinden kurtularak tanıtım harcamaları konusunda ciddi bir düşüş yaşayacaksınız.
  • E-Ticaret çözümlerinden faydalanarak satışlarınızı artırabileceksiniz.
  • Arama motorlarında bulunarak potansiyel müşterilerinize erişebileceksiniz.

Başlıca İzmir web tasarım sektöründe hizmet veren bir ajans olarak web tasarım sürecinde hem kullanıcıyı düşünüyor hem de arama motoru dostu tasarımlara imza atıyoruz.

Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düzen: Kullanılan grafikler ve metinlerin belli bir düzende olması gerekmektedir. Çünkü aranan bilginin, ürünün veya hizmetin hızlıca bulunabilmesi kullanıcılar açısından oldukça önemlidir.

Renk: Renk seçimi hizmet almak isteyen firmaya bağlıdır. Bir kişi veya firma markayı ifade eden renklere web sitesinde yer vermelidir.

Grafikler: Web tasarımı için grafikler; logo, simge, clipart biçiminde yer alabilir. Ancak bu noktada kullanım kolaylığına dikkat edilmelidir. Sitenin açılış hızını olumsuz yönde etkilemeyecek, web sitesindeki içeriklerle uyumlu olacak, konumlandırılması uygun bir biçimde yapılacak grafikler kullanılmalıdır.

Fontlar: Yazı tipleri web sitesinin kalitesini artıran bir niteliktir. Okunaklı ve çok küçük olmayan fontlar tercih edilmelidir.

Navigasyon: Web sitesi tasarlanırken kullanıcıların web sitesinde nasıl gezindikleri, nasıl arama yaptıkları gibi alışkanlıklar dikkate alınmalıdır. Bu sebeple menüler ve diğer navigasyon araçları kullanıcıların sitede rahatça hareket edebilmesini sağlayacak biçimde kurgulanmalıdır.

Uyumluluk: Farklı tarayıcılarda ve mobil cihazlarda web sitesinin sorunsuz çalışabilmesi gerekmektedir.

İnteraktif: Kullanıcıların yorum yapabileceği bir alanın da bulunduğu tasarımlar kullanılmalıdır. Böylece ziyaretçilerin etkileşimde bulunmasını artırabilirsiniz. Yine E-Posta formları ve E-Bülten kayıtları da etkileşimi artıracak ögelerdir.

Kaynak: https://egegen.com/

0 Yorum
Yorumlar