ücretli seo araçları nelerdir

Ücretli SEO Araçları

Web sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımak için SEO çalışmaları yapmalısınız. SEO çalışmaları yaparken bazı SEO araçlarını kullanmanız gerekmektedir. Eğer yeni bir projeyseniz ve iş hacminiz yüksek değilse ücretsiz olan SEO site araçlarını kullanmak sizin için yeterli olacaktır. Ancak artık büyüme sürecindeyseniz ve ileri seviyede SEO çalışmaları yapmak istiyorsanız ücretli SEO site araçlarını kullanmanızda fayda vardır. SEO çalışmalarında nasıl bir strateji izleyeceğinize karar vermeden ücretli SEO araçlarını kullanmaya başlamayınız. Web sitenizin durumu, belirlediğiniz hedef kitle, trafik hacminiz ve online alışveriş seçeneği sunup sunmadığınız gibi konulara göre kullanacağınız site araçlarını belirlemelisiniz.

Ücretli SEO Site Araçları Nelerdir?

Moz Analytics

Moz, SEO dünyasında ismi en fazla duyulmuş olan platformlardandır. Moz, SEO site analiz aracı olan Moz Analytics ile SEO çalışmalarına destek olmayı amaçlamaktadır. Pek çok firma ve SEO uzmanına göre SEO’nun olmazsa olmaz araçlarından biri olarak görülmektedir. Site içi SEO analizi, rakip analizi, sıralama takipleri ve link analizleri gibi pek çok hizmet sunan bu araç, SEO hakkında çok bilgisi olmayan kişiler tarafından bile rahatlıkla kullanılabilir.

400 ve 500 kodlu hataları, eksik ya da kullanılmayan başlıkları, birden fazla sayıdaki içerikleri ve sayfa başlıklarını, robots.txt tarafından engellenmiş sayfaların neler olduğunu bu araç sayesinde görebilirsiniz. Kampanyanızı bitirmediğiniz süre boyunca belli aralıklarla analiz yapmaya devam eden Moz, web sitenizin ne durumda olduğunu size bildirir. Bu durumları istediğiniz zaman PDF veya Excel dosyası olarak raporlayabilirsiniz. Bu raporlar sonucunda da sitenizde yapmanız gereken değişikliklere yer verebilirsiniz.

Ücret: 99 – 149 – 249 ve 599 Dolar seçenekleriyle

Searchmetrics

Hem teknik hem de içerik optimizasyonu analizlerinin yapılmasını sağlayan Searchmetrics, geniş fonksiyon seçenekleriyle dikkat çeker. Gelişmiş fonksiyonları sayesinde bu araç ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Kullanım açısından bile bambaşka bir yazılımı olan bu araç kapsamlı müşteri desteği sunuyor. Searchmetrics ile;

  1. Mobil SEO sıralamalarını ve trafiğini kapsamlı ve doğru bir şekilde analiz edebilirsiniz. Böylelikle mobil cihazlar üzerindeki SEO stratejinizi optimize edebilirsiniz.
  2. Sosyal SEO ile içerik stratejilerinizi ayarlayabilirsiniz. Google+, Facebook, Twitter, Linkedin ve Pinterest’teki sosyal sinyalleri inceleyebilir ve analiz edebilirsiniz.
  3. Global SEO analizleri ile geniş kapsamlı pazarlama strateji taleplerini karşılayabiliriz.
  4. Yerel SEO analizi ile, yerel ve bölgesel aramalardaki web sitenizin sıralamalarını görebilir ve analizini yaparak sıralamanızı arttırabilirsiniz.
  5. Backlink analiziyle web sitenizin bağlantı yapısını optimize edebilirsiniz.
  6. Site optimizasyonu ile arama motorlarında sitenizin çekici olmasını sağlayabilirsiniz.
  7. Anahtar kelime analizi yaparak sayfalarınızı optimize edebilirsiniz.

Ücret: 69 ve 149 Dolar seçenekleriyle

Majestic

Bir sitenin backlink profilinin ne olduğunu çıkaran Majestic, kullanımı oldukça basit olan ücretli SEO site araçlarından biridir. Link anlamında oldukça fazla veri sunduğu için ilk kullanımda farklı bir izlenim yaratabilir ancak sunduğu veriler web sitesi açısından hayati değerler taşır. Link oluşturma ve bu linkleri takip etme konusunda kullanmak istediğiniz bir araç arıyorsanız Majestic’ten başkasını kullanmamanızı öneririz. Backlink’in yanı sıra anahtar kelimeler ve metinler hakkında da veriler sunar.

Ücret: 39.99 – 79.99 – 119.99 ve 319.99 Pound seçenekleriyle

Ahrefs

SEO dünyasında en popüler ücretli SEO  araçlarından biri Ahrefs’tir. Her 15 dakikada bir sunduğu veritabanı güncellemesi sayesinde sürekli yeni verilere ulaşma imkanına sahipsiniz. Ahrefs; Site Explorer ve BacklinkChecker gibi faydası oldukça yüksek iki özellik sunuyor. Site Explorer özelliği sayesinde web sitenizin backlink profilinin incelemesini görebilir ve backlinkler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ücret: 99 – 179 – 399 ve 999 dolar seçenekleriyle

0 Yorum
Yorumlar