Twıtter Reklamları

Son zamanlarda sosyal medya reklam yayınlama anlamında oldukça fazla tercih ediliyor. Markaların hedef kitlelerini göz önünde bulundurarak hangi mecrada reklam vereceklerine karar vermeleri gerekiyor. Sosyal medya platformlarından biri olan Twitter üzerinden de reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Twitter reklamları ile potansiyel müşterilerinize ulaşabilir, daha fazla takipçi kazanabilir ve sonuçları gerçek zamanlı olarak ölçümleyebilirsiniz. Twitter’da birkaç farklı türde reklam metodu bulunmaktadır. Bu metotlar şöyledir;

  • Web Sitesi Tıklamaları veya Dönüşümleritwitter reklamları
  • Takipçiler
  • Farkındalık
  • Tweet Angajmanları
  • Video Görüntülemeleri
  • Uygulama Yüklemeleri veya Yeniden Etkileşimler

 

Bunlardan herhangi birini seçerek kampanya oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ancak Twitter reklamları karmaşık bir yapıda olabiliyor.

Bu yüzden seogen ekibinin yönettiği reklam süreci ile daha etkili bir kampanya süreci geçirmiş olacaksınız. Seogen’i tercih ettiğiniz durumda sadece isteklerinizi belirtin ve gerisini ekibe bırakın.

Twitter Reklamları Nasıl Çalışıyor?

  1. Twitter reklamları için ilk yapmanız gereken şey hedef kitleyi seçmektir. Mevcut takipçilerinizin ilgi alanlarına, konumuna, cinsiyetine vb. özelliklerini göz önünde bulundurarak doğru hedef kitlesine erişebilirsiniz. Bunun yanında farklı hesapların tweetlerinde bulunan anahtar kelimeleri hedefleyebilir ve gönderinizin uygunluk seviyesini maksimuma çıkarabilirsiniz.
  2. Daha sonra gönderinizi güçlendirerek keşfedilmesini sağlayabilirsiniz. Twitter hesabınızı ve hesabınızda yaptığınız paylaşımları daha fazla kişiye ulaştırmaya gayret gösteriniz.
  3. Son olarak bütçenizi belirlemeli ve sonuç elde ettikçe ödeme yapmalısınız. Yani sadece takipçi kazandığınızda ya da sponsorlu tweetleriniz retweet aldığında, beğenildiğinde, yanıtlandığında, tıklandığında ödeme yapınız. Kontrolü tamamen ele alınız ve istediğinizde reklamları başlatınız veya durdurunuz.

Twitter Reklam Modelleri Nelerdir?

Web Sitesi Tıklamaları veya Dönüşümleri

Web sitenizi ziyaret eden ve web sitenizde herhangi bir işlemde bulunan kullanıcılara tweetlerinizi tanıtma yoludur. Web sitesinden daha fazla ziyaretçi ve dönüşüm alınmasını sağlayan bir reklam modelidir.

Takipçiler

Hesabınızın takipçi kazanması için uygulayacağınız reklam modelidir. Etkileşim kitlesini oluşturabilmek adına hesabınızı tanıtmanız gerekir. Sadece kazandığınız takipçiler için ödeme yaparsınız.

Farkındalık

Marka bilinirliğini artırmak için kullanılan reklam metodudur. Erişiminizi en üst seviyeye çıkarmak ve markanızın gönderisiyle alakalı farkındalığı arttırmak amacıyla tweet tanıtımı şeklinde çalışır.

Tweet Angajmanları

Daha fazla kullanıcının markanız hakkında konuşmasını istiyorsanız bu reklam modelini seçmelisiniz. Hedeflenen kitleyle iletişime geçebilmek amacıyla tweet tanıtımı biçiminde çalışır.

Twitter Reklam Yayınlama


Sponsorlu Tweet
Sponsorlu Tweet
Firmanız için belirlediğimiz anahtar kelimeler ile reklamınız sizi takip etmeyen kullanıcılara gösteriliyor.
Web Site Tıklamaları
Web Site Tıklamaları
Web siteniz için trafiğiniz düşük veya sitenize trafik çekmek istiyorsanız firmanız için web site tıklama reklamı yayınlıyoruz.
Video Tanıtımı
Video Tanıtımı
Hazırladığımız videoları tweet’lerin içine gömüyor ve kullanıcıların haber akışlarında gösteriyoruz.
Uygulama Tanıtımı
Uygulama Tanıtımı
App Store ve Google Play Store’da olan uygulamanızı Twitter üzerinden dowland edilmesini sağlıyoruz.
Takipçi Kazanma
Takipçi Kazanma
Firmanızı ve markanızı takip etme olasılığı yüksek kişilere “Kimi Takip Etmeli” bölümünde reklam gösteriyoruz.
Trending Topic Listesi
Trending Topic Listesi
Firma veya markanızın hashtag’ını trending topic listesinde 24 saat boyunca ilk sırada tutuyor ve organik olarak yükseltiyoruz.

Teklif Alın