Sosyal Medya Reklamları

İnternet reklamlarının bir alt dalı sosyal medya reklamları dır. İnternet iletişim araçlarının en çok kullanılanı sosyal medya platformlarıdır. Özellikle internet kullanımının artmasıyla beraber pek çok türde sosyal medya platformuna yer verilmeye başlanmıştır. Günümüzde insanlar neredeyse 24 saatin 3 saatini sosyal medyada harcıyorlar. Durum böyle olunca markalar sosyal medyayı bir pazarlama aracı olarak kullanmaya başladılar. Firmalar sosyal medyadan verdikleri reklamlarla istedikleri kitleye ulaşabiliyorlar. Sosyal medya reklamlarının kullanımı günden güne artan bir ivmeye sahiptir. Çünkü çok fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformlarında reklam stratejisini yürütmek oldukça basittir. Sosyal medya reklamları Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn gibi mecralarda yayınlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamlarının Faydaları Nelerdir?

Dijital dünyada yalnızca sosyal medya platformlarının dikkate alınması ile gerçekleştirilen sosyal medya reklamcılığı beraberinde pek çok fayda getirmiştir. Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Sosyal medya çok yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu için ürün ve hizmet tanıtımlarının daha kolay yapılmasını sağlar.
  2. Tanıtımı gerçekleştirilen ürün ve hizmetler daha çok alıcı bulur.
  3. Diğer reklam türleriyle karşılaştırıldığında sosyal medya reklamları, daha hızlı yayılır.
  4. Bu reklamlar sayesinde daha fazla kişinin etkilenmesi sağlanabilir.
  5. Sosyal medya reklamcılığında reklam yayınlanma sayısı yüksektir, bu nedenle bir gün içerisinde milyonlara dahi ulaşılabilinir.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Sosyal medya reklamcılığının amacı en kısa sürede en fazla kişiye ulaşmaktır. Bu nedenle son zamanlarda oldukça fazla bir şekilde tercih ediliyor. Hatta kendi başına bir sektör haline geldi diyebiliriz. Sosyal medya reklamcılığı iki farklı türde yapılabiliyor.

  1. Sosyal medya reklamını yönetecek olan kişilerin bu konuyla ilgili yeterli bir bilgisi veya tecrübesi bulunmayabilir. Bu yüzden bu konuda hizmet veren ajanslara bu işlemi yaptırabilirler.
  2. Kişiler kendi sosyal paylaşım siteleri üzerinden reklam kampanyası oluşturabilirler. Facebook, Twitter, Instagram, Skype gibi ağlarda açılacak olan alanlarda paylaşımlar yapılabilir veya ürün ve hizmetler tanıtılabilir.

Size tavsiyemiz alanında profesyonelleşmiş ajanslardan sosyal medya reklamları ile ilgili hizmet almanızdır. Ürün ve hizmetlerin satılabilmesi, marka bilinirliğinin arttırılabilmesi için sosyal medya reklamları oldukça değerlidir.

Çalışma Süreci


sosyal medya
FACEBOOK
FACEBOOK
Facebook ile milyonlarca kullanıcıya kurum ve ürününüzü en düşük maliyetlerle ulaştırıyor ve reklam kampanyalarınızı yönetiyoruz.
TWITTER
TWITTER
Twitter reklamları yaparak sosyal medyanın etkili gücünü kullanıyor ve marka, ürün ve hizmetlerinizden herkesi haberdar ediyoruz.
INSTAGRAM
INSTAGRAM
Instagram hesabınız olmasa dahi reklamlarınızı Instagram'da yayınlıyor ve satışlarınızı artırıyoruz.
YOUTUBE
YOUTUBE
YouTube üzerinden görüntülü ve video reklamlarınız için tüm reklam yöntemlerini kullanarak kampanyalar oluşturuyoruz.
LINKEDIN
LINKEDIN
LinkedIn ile business kişilere tanıtımını yapıyoruz. Bu sayede kurumsal bilinirliğinizi artırıyor ve satış hedeflerinizi tutturuyoruz.
RAPORLAMA
RAPORLAMA
Yaptığımız tüm sosyal medya reklamlarını en iyi şekilde ve anlaşılır olarak raporluyor ve bütçenizle aldığınız verimi ölçmenizi sağlıyoruz.

Teklif Alın