SEO Fiyatları

SEO fiyatları; yapılacak SEO çalışmasının düzeyine göre farklılık göstermektedir. seogen olarak SEO fiyatlarını üç farklı kategoriye ayırdık. Başlangıç, kurumsal ve ileri düzey SEO fiyatlarından web siteniz için uygun olanı belirliyor, onayınız doğrultusunda çalışmalara başlıyoruz. SEO fiyatlarını öğrenmek için SEO bilgi içeren yazımızın altında paketlerimizi inceleyebilir teklif formumuz dan ücretsiz siteniz için teklif alabilirsiniz.

SEO, Türkçe anlamıyla arama motoru optimizasyonu; web siteleri için bir tercih değil bir zorunluluktur. Çünkü web sitelerinin organik tekil ziyaretçi sayısını artırması SEO ile mümkündür. SEO çalışmaları doğru yapılmadığı takdirde oldukça ciddi sonuçlara yol açabilir. Örneğin; dış SEO çalışmaları sırasında kalitesiz bir web sitesinden alınan backlink web sitenizi spama düşürebilir. Bu nedenle bu çalışmaların uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. Tabi her çalışmanın bir bedeli olduğu için uzman kişilerce yapılan SEO çalışmaları da belli bir fiyat karşılığında yapılacaktır. Peki SEO danışmanlarınca SEO fiyatları neye göre belirlenir? Aşağıdaki başlıktan bu sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.

SEO Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Son dönemlerde SEO’ya duyulan ihtiyacın artması ve öneminin kavranmış olmasıyla sektördeki rekabet daha da güçlendi. Durum böyle olunca SEO hizmeti almak isteyen şirketler, fiyatlarda nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlayamaz hale geldiler. Aşağıda maddeler halinde SEO fiyatları neye göre belirlenir açıklayacağız.

Hedeflenen Anahtar Kelime Sıralaması

SEO fiyatlarını etkileyen en önemli kriter; hedeflenen anahtar kelimede arama sonuçlarında kaçıncı sırada yer aldığınızdır. Eğer hedeflenen konuma yakın bir sıralamadaysa çalışma süresi ve güçlüğü azalacağından fiyatta da düşme olacaktır. Ayrıca anahtar kelime arama sayısı da önemli bir faktördür. Aylık arama sayısına bakarak rekabet düzeyini de ortaya çıkarabilirsiniz.

Sitenin Yaşı

Site uzun yıllardır yayındaysa ve herhangi bir ceza almadıysa, arama motorları tarafından itibar kazanmış olacağından kaliteli bir SEO çalışması ile üst sıralara gelmesi kolaylaşacaktır. Örnek verecek olursak; 5 yıllık site ile 2 aylık site için yapılacak SEO çalışmalarında fiyat değişik olacaktır. 2 aylık bir web siteniz varsa SEO fiyatları yüksek olacaktır.

WordPress Altyapısına Sahip Olması

SEO fiyatlarını belirleyen faktörlerden biri de site altyapısının WordPress olmasıdır. WordPress, günümüzde en iyi içerik yönetim sistemlerinden biridir ve pek çok SEO eklentisini bünyesinde bulundurur. Bu da SEO ayarlarının daha kolay yapılabilmesini sağlar. Ayrıca SEO uyumlu web sitesi özelliğini taşıdığından arama motorunda yükselmesi kolaylaşacağından SEO danışmanlarından fiyat alırken belirtmeyi atlamamalısınız.

Unutmayın ki SEO çalışmaları bir ayda sonuç alınabilecek kısa süreli çalışmalar değildir. Bu nedenle SEO fiyatları alırken size bu talepte bulunanlara inanmayın. Bunun yanında arama sonuçlarında sizi ilk sıraya getireceğinin garantisini veren kişilere ya da firmalara da inanmamanızı öneririz. Evet ilk sıraya gelmek mümkündür fakat bunun garantisini vermek mümkün değildir. Bu nedenle firmanıza karşı şeffaf olan SEO ajanslarıyla çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

SEO Paketlerimiz


BAŞLANGIÇ SEO
 • 3 Anahtar Kelime
 • Rekabet Durumu Düşük
 • Yükselme Garantisi
 • Raporlama 3 Aylık
KURUMSAL SEO
 • 5 Anahtar Kelime
 • Rekabet Durumu Orta
 • Yükselme Garantisi
 • Raporlama Aylık
İLERİ DÜZEY SEO
 • 5 Anahtar Kelime
 • Rekabet Durumu Yüksek
 • Yükselme Garantisi
 • Raporlama Aylık