özgün içerik

Özgün İçerik Nasıl Yazılır?

Özgün içerik; daha önce hiçbir metinden yapılmayan kopya anlamına gelmektedir. Ayrıca içeriklerinizin anlaşılabilir ve sade cümlelerden oluşması gerekmektedir. Özgün içeriğin ilk yayınladığı web sitesinin Google tarafından referans olarak alınacağını da unutmamalısınız. Web sitenizde yayınlayacağınız içerikler daha önce yüzlerce kez yazılmış olabilir ancak sitenize gireceğiniz içeriklerin kendi cümlelerinizle en baştan yazılmasına dikkat etmelisiniz. Cümle yapılarının dahi farklı olmasına özen göstermelisiniz. Özgün içerik oluştururken oldukça titiz davranmalı, dilbilgisi ve imla kurallarına dikkat etmelisiniz. Ayrıca içerikte tekrara düşmemelisiniz, bu durum içeriğin sıkıcı olmasına neden olabilir. Makalenin gereksiz bilgilerle, gereksiz uzunlukta olmamasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda içeriği paragraflarla ayırmalısınız ki içeriğiniz daha kolay okunabilsin.

Özgün İçerik Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

Özgün içerik oluşturma işlemi profesyonelce yapılması gereken bir işlemdir. Bir web sitesinin arama motorlarının ilk sayfasında var olması tesadüfle oluşan bir durum değildir. Yapılan SEO çalışmaları sayesinde gerçekleşen bu durumda, olmazsa olmaz çalışmalar arasında özgün içerik yer almaktadır. Eğer makaleleriniz özgün değilse dış SEO için yaptığınız hiçbir çalışmanın anlamı yoktur. Özgün içeriklerin uzunluğu da arama motoru botları tarafından önem taşır. Makalelerinizde en az 300 kelime kullanmalısınız, aksi takdirde içerikler önemsiz sayılabilir.

Özgün içerik oluşturma işleminin bir diğer yolu özgün görsel oluşturmaktır. Özgün görsel oluşturmak için; web sitenize içerikle alakalı olarak ekleyeceğiniz görseli bilgisayarınıza indirin. Görsel boyutlarını web sitenize uygun hale getirin. Görselin ismini farklı bir isimle değiştirin ve içeriğinize ekleyin. Arama motoru botları görsellerin içine değil alt taglerine bakarlar. Bu yüzden alt tagini değiştirdiğiniz görsel yeni bir görsel gibi indexlenecek ve özgün görsel olarak algılanacaktır.

0 Yorum
Yorumlar