Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO danışmanlığı; SEO uzmanları tarafından yürütülmekte olan SEO çalışmalarının yapıldığı SEO hizmetine verilen isimdir. Kurumsal şirketler arasında oluşan rekabet oldukça zorken bir de buna dijital dünyadaki rekabet eklenmiş oldu. Bu rekabetin gerisinde kalmamak adına firmalar kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti alıyorlar. SEO analizi, SEO rakip analizi, SEO strateji belirleme, anahtar kelime analizi, SEO uyumlu içerik üretme, site içi ve dışı SEO çalışmaları, sosyal medya bazlı SEO çalışmalarının kurumlar için yapılmasına kurumsal SEO danışmanlığı denir.

Bazı firmalar, kurumsal SEO danışmanlığı almak yerine kendi bünyelerinde SEO uzmanı çalıştırmayı tercih edebiliyorlar. Ancak bu noktada SEO uzmanları tek başına tüm SEO çalışmalarını yürütemiyor. Bu da firmanın isteklerinin yerine getirilmemesine yol açabiliyor. Bu yüzden SEO danışmanlık hizmeti veren ajanslarla çalışmak kurumlar açısından oldukça mantıklıdır. Ancak bu kez de ortaya hangi ajansı seçmeliyim sorusu akılları karıştırıyor.

Kurumsal SEO danışmanlığı almak istediğiniz ajansın öncelikle referanslarına göz atmalı ve yapabiliyorsanız referanslarıyla görüşerek ajans hakkında bilgi almalısınız. Tabi sadece referans SEO çalışmalarını iyi yaptığı anlamına gelmez. Bu yüzden çalışmalarını organik yaptığından, backlink alımlarını nereden yaptığından, çalışmaları size raporlayıp raporlamayacağından, profesyonel bir ekiple çalışıp çalışmadığından ve kendi firmasına gereken özeni gösterip göstermediğinden emin olmalısınız.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Referanslarının güncel olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
  2. Büyük firma, küçük firma ayrımı yapmadan hizmet verdiği tüm firmalara aynı özeni gösterip göstermediğini kontrol etmelisiniz.
  3. Hazır paketler halinde hazırlanmış, aslında güncel olmayan SEO paketlerini satmaya çalışmadığından emin olmalısınız.
  4. Backlink alımlarını kendi web sitesi üzerinden yapmadığını bilmelisiniz.
  5. Backlink süresinin sözleşme sona erdiğinde bitip bitmediğini sorgulamalısınız.
  6. Site içi SEO çalışmalarında ne yapıyorlar öğrenmelisiniz. İstekleriniz doğrultusunda olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  7. Verilen vaadler yerine getirilmediği durumda para iade garantisinin olup olmadığını bilmelisiniz.
  8. Teknik SEO hakkındaki bilgilerini ölçmelisiniz.
  9. SEO çalışmalarını rapor halinde sunup sunmadıklarını, sunum yaparken anlaşılır bir dil kullanıp kullanmadıklarını öğrenmelisiniz.

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti alacağınız ajansın dikkatli ve titizlikle çalışması gerekmektedir. Yapılacak olumsuz bir hareket, doğal olmayan backlink alımı, küçük bir yazım hatası gibi birçok yanlış tutum web sitesinin dijital dünyadaki kimliğini sarsacaktır. Bu yüzden danışmanlık hizmetini satın almadan önce iyi bir inceleme ve araştırma yapmaya özen gösterilmelidir. İyi seçilen danışmanlık hizmeti web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını hızlandıracaktır. Sizde eğer profesyonel seogen ekibimiz tarafından teklif almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilir veya iletişime geçebilirsiniz.

TEKLİF ALIN