Instagram Reklamları

Sosyal medya reklamlarının kullanıcı sayısı yüksek olan mecralarda yapılması önemli bir noktadır. Bu yüzden markalar, son zamanlarda oldukça kişi tarafından oldukça sık bir biçimde kullanılan Instagram’da reklam vermeyi seçiyor. Ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, marka bilinirliğini arttırmak, kampanyaları ve etkinlikleri duyurmak için instagram reklamlarını kullanabilirsiniz. instagram reklam türleri; fotoğraf reklamları, video reklamları, dönen reklamlar ve hikaye reklamları olmak üzere dört farklı kategoriye ayrılır.

İnstagram reklamları üzerinden hassas hedefleme tekniğiyle ulaşmak istediğiniz kişilere ulaşabilirsiniz. Hassas hedefleme teknikleri şunlardır;

  • Konuminstagram-reklam-modelleri
  • Demografik Bilgiler
  • İlgi Alanları
  • Davranışlar
  • Özel Hedef Kitleler
  • Benzer Hedef Kitleler
  • Otomatik Hedefleme

 

Tüm bunlar size çok uzak geliyorsa ve reklam kampanyasını nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız seogen ile iletişime geçebilirsiniz. Seogen’in uzman kadrosunun deneyimi ile markanızın istekleri birleştiğinde ortaya oldukça başarılı bir reklam kampanyası çıkacağından eminiz.

Aylık 600 milyondan daha fazla kullanıcı sayısına erişen Instagram, son zamanların en popüler sosyal medya platformudur. Fotoğraf ve video içerik paylaşımına olanak sağlayan Instagram, pek çok marka tarafından aktif bir biçimde kullanılıyor. Marka kullanımının artmasıyla paralel olarak Instagram reklamlarının kullanımı da artmıştır. Marka bilinirliğinin artırılması, yeni müşteriler kazanılması, mevcut müşterilerin sadıklaştırılması, ürün ve hizmetlerin tanıtılması gibi amaçlarla Instagram reklamları kullanılabilir. Firmaların hedeflerine ulaşabilmeleri için kullanabilecekleri üç farklı reklam hedefi vardır. Bunlar;

Bilinirlik

Marka, ürün, hizmet veya kampanyaların bilinirliğini arttırmak amacıyla kullanılır. Erişim, erişim ve sıklık, marka bilinirliği, yerel bilinirlik olmak üzere dört farklı kategoride incelenir.

İlgi

Mevcut müşterilerin ürün ya da hizmetler ile ilgili bilgi alabilmesini sağlayan reklam modelidir. Bu reklam modeli; internet sitesi tıklamaları, video görüntülemeleri, erişim ve sıklık olarak üçe ayrılır.

Dönüşüm

Ürün veya hizmet satışının yükselmesini, varsa mobil uygulamanızın indirilme sayısının arttırılmasını ve mağazanıza gelen ziyaretçi sayısının yükselmesini sağlar. İnternet sitesi dönüşümleri, Instagram’da dinamik reklamlar, mobil uygulama yüklemeleri ve mobil uygulamayla etkileşim olmak üzere dörde ayrılır.

Instagram Reklam Modelleri Nelerdir?

Fotoğraf Reklamları: Başarı hikayenizi sade, yalın ve ilgi çekici bir fotoğrafla anlatmanızı sağlayan Instagram reklam modelidir. Fotoğrafları kare yada yatay formatta, istediğiniz filtre ile paylaşabilirsiniz.

Video Reklamları: Görüntü, ses ve hareketin gücünün birleştirilmesiyle ortaya çıkacak olan video reklamlar sayesinde kullanıcıların ilgisini daha çok çekebilirsiniz. Üstelik eskiden 10 saniye olan videolar artık 60 saniye. Videoları ister yatay ister kare formatta yayınlayabilirsiniz.

Dönen Reklamlar: Instagram’a gelen son özellik sayesinde bir kerede 10 adet fotoğraf ve video paylaşımı yapabiliyorsunuz. Yani tek bir reklam ile daha fazla katman ekliyor ve reklam kampanyalarınızı detaylandırabiliyorsunuz.

Hikaye Reklamları: Yakın zamanda kullanılmaya başlanan Instagram Story üzerinden reklam kampanyanızı oluşturabilirsiniz. Instagram Stories’de verilen reklamlar hikaye akışında görüntülenecektir. Her gün 150 milyondan fazla kişi Instagram Hikayeleri kullanarak birbiriyle bağlantı kuruyor.

Instagram Reklam Verme


Marka Bilinirliği
Marka Bilinirliği
Markanızın Instagram’da hedef ve genel kitlelere tanıtımını yapıyor ve bilinirliğini artırıyoruz.
Web Site Tıklamaları
Web Site Tıklamaları
Web sitenize trafik çekmek adına Instagram’da hedef kitlenize yönelik tanıtım yapıyoruz.
Etkileşim
Etkileşim
En iyi etkileşim oranlarını yakalamak için %100 reklam optimizasyonu yapıyoruz.
Dönüşümler
Dönüşümler
Yaptığımız tüm Instagram reklamlarından kesinlikle dönüşüm almak adına strateji belirliyoruz.
Video Görüntülemeleri
Video Görüntülemeleri
Instagram’daki hedef kitlenize yönelik video reklam kampanyası düzenliyor ve firma tanıtımınızı yapıyoruz.
Potansiyel Müşteri Bulma
Potansiyel Müşteri Bulma
Potansiyel müşterilerinizi hedef kitle seçimi ile belirliyor ve size geri dönüşümü olacak şekilde reklam yayınlıyoruz.

Teklif Alın