Facebook Reklamları

İnternet reklamlarının et etkili yöntemlerinden biri de sosyal medya reklamlarıdır. Sosyal medya reklamlarının en etkili yöntemi ise Facebook reklamlarıdır. Çünkü Facebook, günümüzde en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformudur. Facebook üzerinden verilen reklamlar ile ürün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca marka kimliğinin oluşturulmasında en çok fayda sağlayan reklam modellerinden biridir.

Facebook reklamları oluştururken pazarlama amacınızı iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Bu amaca yönelik Facebook, pek çok farklı yöntem sunar. Bu yöntemler;

 • Marka Bilinirliği, Etkileşim,
 • Trafik, Erişim
 • Uygulama Yüklemeleri
 • Video Görüntülemeleri
 • Potansiyel Müşteriler Bulma
 • Dönüşümler
 • Ürün Kataloğu Satışları
 • Mağaza Ziyaretleri

Bunlardan size uygun olanını seçerek reklam kampanyanızı oluşturabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken etkili bir kampanya oluşturmaktır. Yani hedeflediğiniz kitleye en iyi bütçeyle, en kısa yoldan ulaşabilmelisiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız seogen ekibinden yardım alabilirsiniz. Uzman kadrosuyla en etkin reklam yönetimini sağlayan seogen’e iletişim bilgilerinden erişebilirsiniz.

Facebook Reklam Amaçları Nelerdir?

Facebook, markanızın hedeflerine erişebilmeniz açısından pek çok reklam amacını kullanmanızı sağlar. Hedeflerinizi belirlediğiniz durumda reklam verme amacını da seçerek reklam kampanyanızı oluşturabilirsiniz. Peki reklam verme amaçları nelerdir? Bu amaçlar üç farklı kategoride incelenir. Bunlar; bilinirlik, ilgi ve dönüşümlerdir.

Bilinirlik

Ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapmak amacıyla kullanabileceğiniz, dikkat çekici bir reklam modelidir. Marka bilinirliği, yerel bilinirlik ve erişim olmak üzere kendi içerisinde üçe ayrılır.

İlgi

Facebook kullanıcılarının markanız hakkında düşünmesini ve daha fazla bilgi alması için harekete geçmesini sağlayan reklam modelidir. Trafik, uygulama yüklemeleri, etkileşim, video görüntülemeleri, potansiyel müşteriler bulma şeklinde beş farklı yapıdadır.

Dönüşüm

Markanız ile ilgilenen kullanıcıların ürün ya da hizmetlerinizi satın almasına, ürün ve hizmetlerinizi kullanmasına yarayan reklam verme amacıdır. Dönüşümler, ürün kataloğu satışları ve mağaza ziyaretleri olarak üç farklı kategoridedir.

Facebook Reklamları Nerelerde Görüntülenir?

Facebook reklam kampanyalarınızı oluştururken bu reklamların hangi reklam alanlarında görüntüleneceğini de belirleyebiliyorsunuz. Bu reklam alanları şöyledir;

 • Akışlar: Reklam kampanyalarınız bilgisayarlarından Facebook’a erişim sağlayan kişiler için site haber kaynağında, mobil uygulama ya da mobil tarayıcı vasıtasıyla Facebook’a giriş yapan kullanıcılar için mobil site kaynağında gösterilir.
 • Sağ Sütun: Facebook reklamlarınızın Facebook’un sağ kısmında görüntülenmesini sağlayan reklam alanıdır. Ancak bu reklam alanı sadece bilgisayarlarından Facebook’a giriş yapan kullanıcılar tarafından görüntülenir.
 • Hızlı Makaleler: Facebook mobil uygulamasında ve Messenger’da görüntülenen reklamlardır.
 • Yayın İçi Video: Facebook canlı videolarında kısa video şeklinde görüntülenen reklamlardır.

Facebook Reklam Verme


Marka Bilinirliği
Marka Bilinirliği
Markanızın Instagram’da hedef ve genel kitlelere tanıtımını yapıyor ve bilinirliğini artırıyoruz.
Web Site Tıklamaları
Web Site Tıklamaları
Web sitenize trafik çekmek adına Instagram’da hedef kitlenize yönelik tanıtım yapıyoruz.
Etkileşim
Etkileşim
En iyi etkileşim oranlarını yakalamak için %100 reklam optimizasyonu yapıyoruz.
Dönüşümler
Dönüşümler
Yaptığımız tüm Instagram reklamlarından kesinlikle dönüşüm almak adına strateji belirliyoruz.
Video Görüntülemeleri
Video Görüntülemeleri
Instagram’daki hedef kitlenize yönelik video reklam kampanyası düzenliyor ve firma tanıtımınızı yapıyoruz.
Potansiyel Müşteri Bulma
Potansiyel Müşteri Bulma
Potansiyel müşterilerinizi hedef kitle seçimi ile belirliyor ve size geri dönüşümü olacak şekilde reklam yayınlıyoruz.

Teklif Alın