blog

Blogunuzu Geliştirmenize Yardımcı Olacak Teknikler

Hiç şüphesiz bloglama, site trafiğini ve dönüşüm oranlarını artırmak için güvenilir ve gerçek bir yöntemdir. Bir blog çok yönlülüğe sahiptir; bu, bir topluluk geliştirmek ve web sitesi trafiğinin sürekli akışını sürdürmek için kullanabileceğiniz en önemli araçlardan biridir. Ancak blogunuzu oluşturup korumak için gereken süreye nasıl değer veriyorsunuz? Özellikle bu aracın ne kadar değerli olduğunu bildiğiniz zaman bloglama caydırıcı ve herkesin sahip olduğu sonuçlara ulaşamıyorsanız sinir bozucu olabilir. Şanslısınız, blogunuzu geliştirmenize yardımcı olarak teknikler oldukça fazladır. Bu içeriğimizde blogunuzu geliştirmek için kullanabileceğiniz en iyi beş tekniği açıklayacağız. Çoğunun hızlı ve verimli bir şekilde uygulanabileceğini göreceksiniz, böylece hemen sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Blogunuzu Geliştirmenize Yardımcı Olacak Teknikler Nelerdir?

Daha Fazla Görsel İçerik Kullanın

Görsel içerik günümüzün kralıdır ve avantajınız için kullanabilir. Düz metin blokları okuyucuları sıkabilir ve her türlü eylem çağrısını görme şansı bulmadan önce onları uzaklaştırın. Bu doğrudan site trafiğinin azalmasına ve daha düşük dönüşüm oranına neden olur. Okuyucunuza bilgi vermek için görsel içerikten faydalanın. Bu onları bağlar ve içeriğinizle ilgilenmesini sağlar. Resimlerinizin arasında boşluk bırakmayı ve onları tanıtmayı unutmayın. Okuyucu herhangi bir resmi görmek için bir postun en altına kadar ilerlemek zorunda kalırsa, onları zaten kaybettiniz demektir. Harika görsel içerikler üretmeye başlamak için bir Photoshop ustası olmanız gerekmiyor. Başlamanıza yardımcı olabilecek pek çok ücretsiz kaynak ve araç vardır.

Anket Araçları Kullanın

Okuyucularınızın önerileri aktif olarak sorgulamıyorsanız blogunuzu beğenip beğenmediklerini nereden bileceksiniz? Kitlenizi daha iyi anlamaya başladıkça, satın almalarını sağlayan şeyleri de anlamaya başlarsınız ve daha sonra yaklaşımınızı etkili bir şekilde değiştirebilirsiniz. Alexa ve Surver Monkey gibi anket araçlarını kullanarak kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Anket araçları, kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için inanılmaz derecede yararlı olsa da, onlar da site ziyaretçileri için güç bir hale gelebilir. Anketler söz konusu olduğunda okuyucularınıza mutlaka bir seçenek sunun. Onları bir anket yapmaya zorlamak, blogunuza asla geri dönmeyeceklerinden emin olmanın hızlı bir yoludur.

Tutarlı bir İçerik Hazırlama Yaklaşımı Oluşturun

Bir blogun anlatması gereken bir hikayesi olmalıdır. Bu hikayeyi yazmaya başlamadan önce ne olacağına karar vermelisin. Tutarlı bir teması veya odak noktası olmayan bir blog, site ziyaretçilerine yönünü kaybetmiş hissi verebilir. İnsanlar tutarlılıktan hoşlanırlar ve bir web sitesini ziyaret ettiklerinde neler bekleyebileceklerini bilmek isterler. Bu da web site sahipleri için içerik stratejisi olarak adlandırılır. Tutarlı bir editoryal yaklaşımı oluşturarak, ziyaretçilerin daha yararlı bilgileri okumak için sitenize tekrar gelmesini sağlayabilirsiniz. Blog içeriklerinde tutarlılık ve istikrar oluşturmak için zaman ayırın. Okuyucularınız, benzersiz bir içerik oluşturmak için harcadığınız zamanı ve çabayı fark edecek ve harekete geçirici mesajlarınızı görene kadar okumaya devam edecektir.

Eylemlere Açık Çağrılar Oluşturun

Blogların tamamı faydalı bilgiler sunmaktadır. Bu da, etkili bir harekete geçirici mesaj verme şansını ortadan kaldırırken, yalnızca içeriği sağlamaya odaklanmanın kolay olduğu anlamına gelir. Bunun, sıradan ziyaretçilerin ödeme yapan müşterilere dönüşüp dönüşmeyeceğini belirlemek için büyük bir etkisi olabilir. Bloglar üzerinde harekete geçirme çağrısı, ziyaretçinin bir haber bültenine abone olmasını ya da tüm blog yazılarını veya geniş bir yelpazede diğer etkinlikleri okumasını gerektirir. Bunların hepsi ziyaretçilerinizin yapmasını istediğiniz şeylerdir. Harekete geçirici mesajları, okuyucunun bunları görmeyi isteyeceği mantıklı yerlere yerleştirin, ancak genel kullanıcı deneyimini kesintiye uğratmadıklarından emin olun.

Sosyal ve Paylaşım Seçeneklerini Geliştirin

Her şeye ve herkese bağlı bir dünyada yaşıyoruz. İnsanlar yararlı buldukları şeyleri paylaşmayı severler, bu nedenle blog yazılarınızın paylaşılabilir olduğundan emin olun. Her şeyden önce paylaşım düğmesini blogunuzdaki her bir yazı üzerinde net bir şekilde görünecek hale getirin. Bir ziyaretçi içeriğinizi ilginç ya da faydalı bulursa bütün arkadaşlarıyla paylaşabilir. Ardından, blog yayınlarını sosyal medyada paylaşmak için gerçek bir plan oluşturun. Her bir sosyal medya platformunun farklı bir kitlesi vardır; bu nedenle, her site için farklı bir yaklaşım planı hazırlamalısınız. Blogunuzda harika bir içerik olabilir, ancak doğru kitlenin görmesini sağlamak için etkili bir şekilde tanıtmanız gerekir.

0 Yorum
Yorumlar