Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Arama Motoru Pazarlaması kelimelerinin baş harflerinin birleşmesiyle oluşan SEM, Türkçe olarak arama motoru pazarlaması anlamına gelir. SEM; Google, Yandex, Bing Yahoo vb arama motorları üzerinden verilen reklamlarla, arama motorlarında üst sıralara çıkabilmeyi amaçlayanların uyguladığı dijital pazarlama yöntemidir. Arama motoru optimizasyonuna yani SEO’ya göre daha hızlı dönüşler sağlayan bir pazarlama tekniğidir. SEO çalışmaları, en erken bir ay hatta daha fazla sürede sonuçlanırken, SEM çalışmaları günler hatta saatler sonra dahi sonuç verebilir. SEM; kampanyalar, geçici süredeki pazarlama çalışmaları, dönemlik ziyaretçi sayısı gibi metrikleri doğrudan arttırabileceği gibi, bu metriklere bağlı diğer metrikleri de arttırmaya yönelik yapılan çalışmalardır.

SEM (Search Engine Marketing)’in Avantajları Nelerdir?

  1. SEM sayesinde güçlü bir farkındalık yaratabilirsiniz.
  2. Yapacağınız doğru planlama yollarıyla hedef kitlenize erişebilirsiniz.
  3. Oldukça hızlı bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz.
  4. SEM’de ödemelerinizi tıklama başına yaparsınız.
  5. Google Analytics verileri ile reklam kampanyalarınızın etkileşimini raporlayabilirsiniz.
  6. Herhangi bir zarara uğrasanız dahi zarar oranı düşük olacaktır.
  7. Rekabet içinde olduğunuz rakiplerinizin önüne geçebilmenizi sağlayacaktır.

SEM (Search Engine Marketing) Neden Önemlidir?

Firmanıza ait bir web siteniz varsa arama motoru pazarlamasına kesinlikle ihtiyacınız var demektir. SEM’i pazarlama ve reklam stratejinizin bir parçası haline getirmelisiniz. Arama motoru pazarlaması (SEM), web sitenizin trafiğini arttırmaya yardımcı olacaktır. Bu da yeni müşteriler ve yeni iş gelirleri demektir. Bu pazarlama yönteminin maliyeti, pazarlamanın ve reklamcılığın diğer alanlarına oranla çok daha uygun olacaktır. Mesela SEO tekniklerini biliyorsanız ve kendiniz uygularsanız hiçbir maliyetiniz olmayacaktır. Örneğin; organik arama sıralamaları ücretsizdir, bu nedenle arama motorlarının web sitenizi bulmasına ve sıralamasını arttırmasına yönelik yapacağınız iyileştirmeler trafiğinizi artıracaktır.

Aynı şekilde, tıklama başına ödeme reklam sürecini doğru bir biçimde yürütürseniz çok ucuza gelebilir. Tıklama başına günlük ne kadar ödeme yapacağınızın sınırlarını belirleyerek maliyet kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Çalışma Süreci


ANALİZ
ANALİZ
Arama Motoru Pazarlamasında başarılı olabilmek adına web sitenin ve sektörün reklam araştırma analiz kısmını doğru bir şekilde yapıp çalışmalara başlıyoruz.
KALİTE
KALİTE
Reklam ve pazarlama adına kaliteli kampanyalar ve içerik oluşturuyor, böylece dönüşüm maliyetlerinizi düşürüyoruz.
GOOGLE ADWORDS
GOOGLE ADWORDS
Google AdWords reklamlarının bize sunduğu tüm reklam yöntemlerini en etkin şekilde kullanarak firmanızı tüm hedef kitlenize ulaştırıyoruz.
YANDEX DIRECT
YANDEX DIRECT
Yandex reklamları ile ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını Yandex arama motoru kullanan kişilere ulaştırıyoruz.
RAPORLAMA
RAPORLAMA
Arama motoru pazarlamasını yapmak kadar yaptığımız reklamların raporlamasına da çok büyük önem veriyoruz.
DESTEK
DESTEK
İstenilen an ve saatte reklam veren firmalarımıza destek oluyor ve bu anlamda mesai kavramını tanımıyoruz.

Teklif Alın