Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile arama motorlarında üst sıralara gelmek amaçlanır. Bu amaç doğrultusunda kullanıcıların web sitelerindeki bilgi, ürün veya hizmetlere ulaşabilmesi sağlanır. SEO, pazarlama stratejileri arasında getirisi en yüksek olan stratejidir. Yani en kapsamlı anlamıyla arama motoru optimizasyonu nedir sorusuna vereceğimiz cevap; arama motorlarında organik yani reklam olmadan üst sıralara gelebilmek adına yapılan teknik, site içi ve site dışı tüm iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır olacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu’nun Avantajları Nelerdir?

Arama motoru optimizasyonu’nun avantajlarını 5 başlık altında toplayacak olursak;

  1. Daha Fazla Ziyaretçi: Arama motorlarının ilk sayfasında ve üst sıralarında olan web siteleri daha fazla tıklama oranına sahiptir. Arama motoru optimizasyonu sayesinde üst sıralara geldiğiniz daha fazla internet kullanıcısına ulaşma imkanınız olacaktır.
  2. Yüksek Dönüşüm Oranı: Geleneksel reklam süreçlerinde hedef kitle değil geniş kitleye ulaşmak amacı vardır ve bu yüzden sadece ilgi duyan kişiler tarafından küçük bir dönüşüm sağlanır. ancak arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile hedeflenen kitleye direkt ulaşma imkanı vardır. Bu da ulaşılan hedef kitle arasından bilgi alma, ürün veya hizmet satın alma gibi amaçlara daha yüksek bir dönüşüm oranı demektir.
  3. Markalaşmak: Arama motorlarında üst sırada yer alan markaların; daha güvenilir, daha başarılı ve daha kaliteli olduğu düşünülür. Bu da markalaşmayı ve beraberinde ürün ya da hizmetlerin satış oranını arttırmayı getirir.
  4. Kazançlı Yatırım: Ancak arama motoru optimizasyonu çalışmalarına yapacağınız harcamalarla hedef kitlenize doğrudan ulaşacağınız için en etkili ve en kazançlı pazarlama stratejisini uygulamış olacaksınız.
  5. Site Kullanım Kolaylığı: Web sitenizi arama motoru optimizasyonu’na uyumlu bir biçimde geliştirirken aynı zamanda ziyaretçilerin kolay bir biçimde kullanmasını da sağlamış olacaksınız. Bu da kullanıcıların daha uzun süre sitede kalmasını sağlar ve satın alma, bilgi alma ve üye olma gibi iletişim olanaklarını arttırır.

Çalışma Süreci


seo
SİTE ANALİZ
SİTE ANALİZ
Sitenizin kapsamlı analiziyle, Arama motoru optimizasyon açısından tüm eksikliklerini, son algoritmayla uyumlu olarak tespit ediyor ve düzeltilmesi için gerekli süreci başlatıyoruz.
RAKİP ANALİZ
RAKİP ANALİZ
Arama motoru Optimizasyonuna başlamadan önce sektör ve rakip analizleri ile sitenizin sektördeki konumunu nokta atışıyla test ederek, tüm eksiklere göre çalışma planlamasını gerçekleştiriyoruz. İşte farkımız burada ortaya çıkmaya başlıyor!
TASARIM VE YAZILIM
TASARIM VE YAZILIM
Web tasarım ve yazılımınız Arama motoru uyumlu hale getiriliyor, gerekirse baştan Arama motorlarına uyumlu olarak kodlanıyor.
SOSYAL MEDYA
SOSYAL MEDYA
Sosyal medya hesaplarınız arama motorları algoritmalarına göre optimizasyon ediliyor.Ve sürekli olarak güncel içerikler paylaşılıyor.
RAPOR
RAPOR
Tüm süreç güncel arama motoru algoritmalarına göre yönetilip aylık raporlamalarla tarafınıza sunulacaktır.
DESTEK
DESTEK
Arama motoru Optimizasyon, Destek ekibimiz, tüm süreç boyunca yanınızda!

Teklif Alın