AdWords Reklamları

İnternet reklam modelleri arasında en çok kullanılan yöntemlerden biri Google AdWords reklamları‘dır. AdWords reklamları ile Google internet kullanıcılarının % 80’ine erişebilirsiniz. Oldukça yüksek olan bu oran ürün ve hizmetlerinize daha kolay ulaşılacağının kanıtıdır. Ayrıca daha hızlı bir geri dönüşüm alacağınızı da söyleyebiliriz. AdWords reklamlarının hangi lokasyonda, hangi yaş aralığına, hangi cinsiyete hitap edeceğini seçebilirsiniz. Ayrıca bu reklam yönteminde bütçenizi kendiniz belirleyebiliyorsanız. Böylece belirlenen bütçenin üstüne çıkılmıyor ve daha az ücretle, daha çok kişiye ulaşılması sağlanıyor.

AdWords reklamlarında kullanılan pek çok metot vardır. Bunlardan en çok bilineni arama sonuçlarının alt, üst ve sağ kısmında çıkan reklam çeşitleridir. Ancak AdWords reklamları bunlarla sınırlı değildir. Diğer metotlar şöyledir;

  • Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı
  • Yalnızca Arama Ağı
  • Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı
  • Alışveriş
  • Yayın İçi Video
  • Evrensel Uygulama

AdWords reklamlarından en üst seviyede verim alabilmek adına alanında uzman kişilerle çalışmalısınız. Seogen uzman kadrosuyla birlikte sunduğu hizmetlerle daha az bütçeyle daha çok kişiye ulaşabilmenizi sağlar. Bu nedenle etkili bir reklam yönetimi için seogen’i tercih etmelisiniz.

AdWords Reklamları Nasıl Çalışır?

Google’da herhangi bir konuda arama yaptığınızda karşınıza yüzlerce web sitesi gelecektir. Fakat bu web siteleri arasında Google ilk sayfada ve üst sıralarda yer almak çok zordur. Bu noktada AdWords reklamlarının önemi ortaya çıkar. Bu reklamlar sayesinde üst sıralarda olmasanız dahi üst sırada görüntülenme şansına sahipsiniz. Potansiyel müşterilerinizin markanızı görmesi de yine bu reklamlar ile mümkündür. Ayrıca AdWords üzerinden reklamlarınızın ne zaman ve nerede görüntülenebileceğini dahi seçebiliyorsunuz.

AdWords reklamları yalnızca arama sonuçlarında değil, isterseniz ürün ve hizmetinizle alakalı web sitelerinde de görüntülenebilir. Bunun yanı sıra ulusal haber sitelerinde ve emlak sitelerinde de hedefleme yapabiliyorsunuz. AdWords reklamları ile şirketinizin dijital dünya üzerinden yeni müşteriler kazanmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü AdWords ile ürün ve hizmetlerinizi satın alabilecek potansiyel müşteriler hedeflenerek reklam kampanyaları oluşturulur. Google AdWords reklamlarının birkaç farklı türü vardır. Bunlar;

Arama Ağı Reklamları

Sadece arama sonuçlarında, belirlediğiniz anahtar kelimelerde görüntülenecek olan internet reklamlarıdır. Çok fazla ürün ve hizmete sahip olan şirketler için en kullanışlı reklam modeli budur. Çünkü bu reklamlar ile istediğiniz ürünü, istediğiniz anahtar kelimede, istediğiniz zaman yayınlayabiliyorsunuz. Ayrıca sadece istediğiniz anahtar kelimeyi değil, istemediğiniz anahtar kelimeyi de negatif olarak hedefleyebiliyorsunuz. AdWords arama ağı reklamlarında tarih, saat, konum, cinsiyet, yaş aralığı gibi hedeflemeler de yapılabilir.

Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü reklam ağı, bir görselden oluşan reklam modeline verilen isimdir. Görüntülü reklamlar sayesinde marka bilinirliğinizin arttırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu reklam türünde; içerik, hedef kitle, konum gibi pek çok hedefleme özelliği kullanılabilir. İlgi seviyesi yüksek olan internet kullanıcılarına ulaşmak adına kullanılan en iyi reklam modelidir. Ayrıca farkındalık yaratılmak isteniyorsa, erişim arttırılmaya çalışılıyorsa, satın alma döngüsü hızlandırılmak isteniyorsa görüntülü reklam ağı kullanılmalıdır.

Remarketing

Bu reklam şekli ile; sitenizi ziyaret eden kullanıcıların, sitenizden çıkış yaptıktan sonra farklı sitelerde gezinirken markanızın reklamını görmesini sağlayabilirsiniz. Bu reklam modeli sayesinde marka bilinirliği ve geri dönüş oranını arttırabilirsiniz.

Google AdWords


Arama Ağı Reklamları
Arama Ağı Reklamları
Google’da arama yapan potansiyel müşterilerinize firmanızı ve ürününüzü gösteriyoruz.
İçerik Ağı Reklamları
İçerik Ağı Reklamları
İçerik ağına dahil tüm reklam modellerini maksimum verimlilikte kullanarak en iyi performansı elde ediyoruz.
Remarketing Reklamları
Remarketing Reklamları
Reklam dönüşümünüzü artırmak adına yeniden pazarlama, ilgi alanları ve konulara göre remarketing reklamları yapıyoruz.
Görüntülü Reklamlar
Görüntülü Reklamlar
Görüntülü reklamlarınızı AdWords’ün tüm olanaklarını kullanarak en ilgili kişilere gösteriyor ve bilinirliğinizi artırıyoruz.
Gmail Reklamları
Gmail Reklamları
Satın almaları maksimum derecede etkiyecek gmail reklamları düzenliyor ve hedef kitlenize ulaştırıyoruz.
Google Alışveriş Reklamları
Google Alışveriş Reklamları
Google alışveriş reklamları ile ürün ve hizmetinizi en büyük markalarla yarıştırıyor ve satışlarınızı artırıyoruz.

Teklif Alın